Przejdź do treści

O nas

Nasza historia

LIND Spółka z o.o. powstała jesienią 1996 roku jako inwestycja szkockiej, rodzinnej firmy rolniczej z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w produkcji sadzeniaka ziemniaka o wysokim stopniu kwalifikacji.

LIND uprawia rocznie ok. 400 ha sadzeniaka. Posiada przechowalnie na ok. 10.000 ton z chłodnią na 1.800 ton.

Sadzeniaki produkowane są w całkowicie zamkniętym cyklu rozmnożeniowym, przy ścisłym przestrzeganiu warunków fitosanitarnych i czystości odmianowej.

Sadzeniak reprodukowany jest w Lind maksymalnie przez 4 pokolenia polowe, co ma na celu wyprodukowanie jak najlepszego produktu, wolnego od chorób i wirusów, będącego gwarantem otrzymania dobrego materiału siewnego w procesie produkcji.

Do 2021 roku materiał bazowy importowany był  przede wszystkim z własnych upraw w Szkocji, w chwili obecnej z uwagi na zakaz importu Lind rozpoczął produkcję własnych materiałów matecznych z in-vitro we współpracy z IHiAR.

Połączenie najlepszego materiału sadzeniakowego i najlepszych warunków do uprawy ziemniaka w północno-zachodnim regionie Polski, blisko Morza Bałtyckiego, gwarantuje najwyższą jakość i zdrowie sadzeniaka ziemniaka.

Spółka osiągnęła znaczącą pozycję na rynkach krajowym i europejskim, a kilka lat temu rozpoczęła współpracę z kontrahentami spoza Europy. Pomimo znaczącej pozycji na rynku i rozpoznawalnej marki, LIND nieustannie poszukuje nowych rozwiązań w produkcji.

Najważniejsza jest jakość

Jakość produktu jest kluczowa w uprawie sadzeniaków ziemniaka. Kluczem do sukcesu jest m.in. prawidłowa pielęgnacja i ochrona plantacji, wymagająca znacznie więcej uwagi niż uprawa ziemniaka towarowego i wymagająca stałej kontroli, nieustannego nadzoru i szybkiego reagowania na zagrożenia.

Najlepsi Specjaliści

Aby uzyskać dobre plony, konieczne jest stosowanie odpowiednich metod uprawy. Jeśli sadzenie zostanie opóźnione o kilka tygodni, nie zostanie przeprowadzona właściwa kontrola chwastów lub nie zostaną podjęte odpowiednie działania w celu ochrony przed szkodnikami, może to prowadzić do znacznych strat w plonach.

Wieloletnia tradycja

Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją co oznacza, że mamy ugruntowaną pozycję na rynku i zapewniamy naszym pracownikom stabilne zatrudnienie oraz możliwość rozwoju.

Pasja

Firmę tworzą pasjonaci.
Wielu pracowników jest z nami od samego początku działalności, czyli od prawie 27 lat ! Przekazują oni swą wiedzę i doświadczenie kolejnemu pokoleniu, które z entuzjazmem podejmuje wyzwanie.

Mieczysław Omelianiuk

Dyrektor Produkcji / Production Manager
+48 605 356 121
m.omelianiuk@lind.com.pl

Łukasz Stryczewski

Dyrektor Sprzedaży / Sales Manager
+48 695 134 234
l.stryczewski@lind.com.pl

Grzegorz Sosna

Dyrektor Finansowy / Financial Manager
+48 721 900 630
g.sosna@lind.com.pl

Dawid Pietras

Kierownik ds. Mechanizacji i Produkcji Roślinnej / Manager for Mechanization and Plant Production
+48 665 162 122
d.pietras@lind.com.pl